Adata XPG Lancer Blade AX5U6000C3032G-DTLABBK 64GB U-DIMM System Memory DDR5, 6000MHz, 2 x 32GB
  • Form Factor: DIMM
  • DDR Type: DDR5
  • Speed: 6000Mhz
  • Capacity: 64GB (2x 32GB)
  • RGB: No
13 in stock
SKU: AX5U6000C3032G-DTLABBK Category:
Description
Features
Compact Low-Profile Heatsink Design
PMIC for power supply stability
On-die ECC error correction
High-quality materials for stable overclocking
Works with the Latest AMD Platforms
Supports Intel XMP 3.0 and AMD EXPO for easy overclocking
Specifications
Heatsink
Black
Speed
DDR5
CAS Latencies
CL30-40-40
Module Size
64GB
Operating temperature
0°C to 85°C
Storage temperature
-20°C to 65°C
Operating voltage
1.1V-1.4V
Compatibility
DDR5 6000
Dimensions(LxWxH)
133.35 x 33.8 x 7.8mm